Jak wybrać hotel dla psa?

hotel dla psa walizka

Nikt z nas nie lubi rozstawać się na dłużej z ukochanym zwierzakiem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie możemy zabrać pupila ze sobą na wakacyjny wyjazd. Pozostaje nam zapewnić mu możliwie najlepszą opiekę. Jak? Dobrym rozwiązaniem wydaje się być hotel dla psów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Rozłąka właściciela z psem - choć jest trudna dla obu stron – bardziej stresuje zwierzę, bo nie ma ono świadomości, że to sytuacja czasowa. Dlatego, aby złagodzić negatywne emocje z tym związane, warto zadbać o dobrą opiekę nad pupilem w czasie naszej nieobecności. Często o pomoc prosimy przyjaciół, sąsiadów, rodzinę. Nie jest to złe rozwiązanie (zazwyczaj pies poznał wcześniej swojego „nowego” opiekuna, więc nie jest to zupełnie obca osoba) w krótkiej perspektywie czasu – od jednego do kilku dni, jeśli jednak w grę w chodzi opieka na okres tygodnia i więcej, może to być kłopotliwe dla tych, których o to prosimy. Co zatem zrobić z pupilem na czas urlopu za granicą, wyjazdu w miejsce, gdzie psy nie są mile widziane czy nagłej służbowej podróży? Sposobem na rozwiązanie problemu może być specjalny hotel dla psów, w którym nasze zwierzę bezpiecznie spędzi czas, takich miejsc jest coraz więcej i w chwili obecnej nie ma problemu aby znaleźć odpowiednie miejsce dla naszego czworonoga. W poszukiwaniach psiego hotelu niezwykle pomocna może być internetowa wyszukiwarka https://psie-hotele.pl/ dzięki której w łatwy sposób możemy odnaleźć hotele w zamieszkiwanej przez nas okolicy.Kontakt bardziej niż zabawkiWyboru hotelu nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę. Należy sobie też na to zarezerwować odpowiednio dużo czasu. Dlaczego? Bo złej jakości hotel, z nieprzygotowanym do opieki nad psami personelem, nastawiony głównie na zysk, może spowodować poważny uszczerbek na psiej psychice.Złe warunki – a więc:zamknięcie w kojcu, ograniczony kontakt z człowiekiem, niesmaczne lub nieświeże jedzenie, brak ruchu – potęgują stres związany z tęsknotą za właścicielem oraz z obecnością innych psów. Konsekwencją traumy spowodowanej pobytem w nieprzyjaznym dla pupila miejscu może być – już po powrocie do domu – problem z kontrolowaniem własnej fizjologii (załatwianie się w domu), zachowania związane z lękiem separacyjnym lub nietypowe reakcje na pozornie neutralne wydarzenia.

hotel dla psa klatki

Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie zna się na psach, nie lubi zwierząt, a hotel prowadzi jedynie z chęci zarobienia pieniędzy, to nie zapewni dobrej opieki naszym czworonożnym przyjaciołom.Dlatego też cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru hotelu dla pupila. A na „super okazje”, którym towarzyszy szczątkowa ilość informacji o hotelu, powinniśmy szczególnie krytycznie się przyglądać. I choć cena ma znaczenie, to nie zawsze jest gwarancją dobrej opieki. Bo bardziej niż liczba zabawek w pokoju, liczy się dobry kontakt ze zwierzęciem i zrozumienie jego potrzeb.Pokój, boks czy prywatne mieszkanieOferta hoteli dla zwierząt jest z roku na rok coraz bogatsza. I o ile jeszcze kilka lat temu prowadzenie takich przybytków traktowano z lekceważeniem, jako fanaberię, o tyle dziś nikt już nie kwestionuje potrzeby ich istnienia. Korzysta z nich coraz więcej właścicieli czworonogów, uznając, że pozostawienie pupila w miejscu dla niego stworzonym, z fachową opieką jest optymalnym rozwiązaniem.

hotel pies w klatce

W hotelach dla zwierząt psy mieszkają albo w odpowiednio wyposażonych pokojach albo w boksach. Czworonogi mają także do dyspozycji ogrodzone wybiegi oraz miejsca do zabawy.Jeśli nasz pupil źle znosi towarzystwo innych psów, co w hotelu jest nieuniknione, można skorzystać z usług petsittera (dogsittera), czyli osoby zawodowo zajmującej się opieką nad zwierzętami. W takiej sytuacji nasz pies zamieszka w domu swojego tymczasowego opiekuna i będzie mógł liczyć na indywidualną opiekę.5 rzeczy do sprawdzeniaBez względu na to, jaki rodzaj hotelu wybierzemy, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto sprawdzić:

  1. właściciela hotelu, a więc dowiedzieć się kim jest osoba, która go prowadzi, jakie ma kwalifikacje, doświadczenie i podejście do zwierząt. Dobrym źródłem informacji jest internet, choć też nie należy bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co jest tam napisane. Na forach internetowych lub na grupach psiarzy w mediach społecznościowych można po prostu spytać użytkowników, czy korzystali z usług hotelu i jakie mają refleksję;
  2. jak wygląda dzień w hotelu, a więc o której są posiłki (w jaki sposób przygotowywane), czy i ile pies przebywa na wybiegu, czy są przewidywane spacery i jakiej długości (ważne, aby pies nie siedział cały czas w zamknięciu), itd. Tego typu informacje dają pogląd na fachowość opieki nad hotelowymi „gośćmi”;
hotel dla psa łóżko
  1. czy opis i zdjęcia z oferty (ulotki, strony internetowej, etc.) pokrywają się z rzeczywistością, a więc należy pojechać do hotelu i na własne oczy zobaczyć warunki, w jakich przebywają psy, poznać opiekunów i ich stosunek do innych zwierząt. Warto przejść się na wybieg, sprawdzić jego wielkość, czy jest dobrze ogrodzony, posprzątany i wyposażony. Po prostu poobserwować, jak wygląda codzienne życie z hotelu;
  2. czy hotel współpracuje na stałe z weterynarzem – warto poprosić o jego numer, zadzwonić i porozmawiać, jak ocenia opiekę, ile miał interwencji, etc.
  3. jak wygląda procedura przyjęcia psa do hotelu – jeśli ktoś przyjmuje zwierzę „na gębę”, to raczej odradzamy korzystanie z jego usług. Dobre hotele mają specjalne umowy, które szczegółowo regulują zasady przebywania zwierzęcia w hotelu. Podobnie rzecz się ma z książeczką zdrowia – właściciel hotelu powinien jej bezwzględnie wymagać. Jeśli tego nie robi... cóż, oznacza to ni mniej ni więcej, że ryzykuje zdrowie swoich „gości”, zatem nie należy zostawiać tam psa. Im więcej pytań pracownicy hotelu będą zadawać na temat pupila, tym lepiej, bo to znaczy, że chcą jak najwięcej wiedzieć o zwierzęciu, który się będą opiekować i podchodzą do tej opieki profesjonalnie. Brak pytań to sygnał, że od tego miejsca należy swojego czworonożnego przyjaciela trzymać jak najdalej.

Jedziemy do hoteluHotel dla pupila powinien znajdować się niedaleko domu, by nie potęgować stresu u zwierzęcia długą, męczącą podróżą. Jeśli jest taka możliwość, zanim zostawimy psa na dłuższy pobyt, warto pozostawić go w hotelu na parę godzin. Potem go odebrać, podarować pyszny przysmak, np. mięsne talarki (https://dogway.pl/nasze-przysmaki/p/talarki-miesne/) i pójść z nim na spacer. Dzięki temu będzie kojarzył to miejsce pozytywnie.Przed przywiezieniem psa do hotelu warto przygotować najważniejsze informacje o diecie, stanie zdrowia, typowych zachowaniach pupila na kartce wraz z numerem telefonu do siebie. Dzięki temu personel hotelu dodatkowo otrzyma pomocne w opiece informacje.Aby złagodzić tęsknotę za domem i właścicielem, zabierzmy do hotelu własne posłanie pupila (nie pierzmy go, niech ma „swój” aromat), jego ulubione zabawki i jakąś część naszej garderoby (stare buty lub koszula, koniecznie z zapachem właściciela). Ten prosty zabieg pozwoli nieco ukoić psią samotność.Pamiętajmy też, aby wziąć telefon do bezpośredniego opiekuna naszego pupila. Przysłowie „pańskie oko konia tuczy” sprawdza się także w tym przypadku, dlatego należy regularnie dzwonić do hotelu i sprawdzać, co słychać u pupila. Takie „trzymanie ręki na pulsie” pozwoli nam na kontrolę sytuacji i zapewnienie naszemu czworonogowi należytej opieki, poza tym my, jako właściciele będziemy nieco spokojniejsi słysząc informacje o tym, że wszystko jest w porządku.

hotel pies na łóżku

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.