DŁUGI WEEKEND Z PSEM

Długi weekend z psiakiem trzeba dobrze zaplanować. Wybrać odpowiednie miejsce oraz zapewnić bezpieczną podróż.Miejsce dobre dla człowieka i dobre dla psa.Istotną kwestią w planowaniu urlopu z psem jest znalezienie miejsca odpowiedniego zarówno dla pupila jak i dla nas, czyli ludzkiej części załogi. Aktualnie teraz nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem kwatery przyjaznej psom, a to dlatego, że bardzo wiele obiektów wypoczynkowych chętnie przyjmuje kudłatych gości, jednak większym problemem dla podróżujących z psem jest dostęp do atrakcji turystycznych. W większości parków pies musi chodzić na smyczy albo niestety nie może do nich wejść. Dlatego przy wyborze kierunku wypoczynku weźmy pod uwagę nie tylko nasz hotel, ale i pobliskie parki i obiekty, które chcielibyśmy zwiedzić, aby nie wprowadzać ograniczenia i nerwowych sytuacji poszukiwania miejsca do spacerów i harców na świeżym powietrzu. Upragniona majówka nadeszła! Niewielkie polskie miasteczka idealnie nadają się na wypoczynek z czworonogiem, można tam spędzać czas aktywnie, jak i poleniuchować, a nasze psy i tak nie będą się nudzić.Spacery z psem po górach czy nad morzem dostarczają okazji do dodatkowej aktywności. Jednak, aby w pełni korzystać z upragnionego urlopu z psem trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dlatego należy dużo wcześniej planować urlop i sporządzić listę niezbędnych rzeczy naszego przyjaciela do spakowania. Nie może zabraknąć miski, kagańca, książeczki szczepień. W podróż zabieramy też coś w czym psu będzie wygodnie np. jego ulubione szelki i koniecznie zakładamy psu adresatkę. Nie zapominamy o torbie z dużą ilością zabawek i przepysznych przysmaków od Dogway. Warto również zaplanować miejsce do spania dla psa, oczywiście zabieramy jego ulubiony kocyk lub legowisko.Przed samym wyjazdem warto przygotować sobie listę z adresami najbliższych weterynarzy i dyżurujących aptek, na wszelki wypadek i żeby w razie potrzeby dodatkowo się nie denerwować. Nie zapominajmy o tym, że wyjazd dla psa też wiążę się ze stresem. Jeśli nasz psiak cierpi na chorobę lokomocyjną, zadbajmy o bezpieczną podróż i podajmy środek według zaleceń weterynarza.Z uwagi na niezwykle czuły zmysł węchu psa, usuwamy z auta wszelkie zapachowe choinki i inne odświeżacze powietrza. Rezygnujemy też z głośnej muzyki. Dbamy o to, by w samochodzie panowała odpowiednia temperatura - klimatyzacja.Kuszą nas Mazury pełne urokliwych jezior, kanałów i łąk, góry zapraszają do przemierzania górskimi szlakami. Planujmy wypoczynek tak, aby nasz pies mógł się cieszyć razem z nami. Długi spacer czy wspólna kąpiel w jeziorze będą niezapomnianym i wspaniałym przeżyciem!Weekend w górach

przysmaki dla psów Maced

Istnieje w Polsce wiele szczytów, których zdobywanie nie powinno być dla większości psów kłopotliwe. Bieszczady czy któryś z Beskidów to świetne miejsca na psie wędrówki. Zabierając psa w góry musimy jednak pamiętać, że większość Parków Narodowych posiada zakaz wejścia na ich teren z psem. Lepiej tę kwestię sprawdzić przed wybraniem się na szlak, aby na rogatkach parku nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Idąc w całodzienny marsz musimy pamiętać o zapasie wody oraz pożywieniu dla naszego czworonoga. Warto wziąć pod uwagę także fakt, że przy dużym wysiłku fizycznym , zapotrzebowanie na ilość pożywienia dla psa w ciągu dnia będzie znacznie większe niż normalnie. Pamiętać należy także aby nie przeforsować psa. Przed wyjazdem w góry, warto stopniowo wydłużać spacery aby wzmocnić mięśnie psa i przygotować go kondycyjnie do górskich wypraw.A może morze?

przysmaki dla psów Maced

Planując wycieczkę z psem nad morze, zawsze pojawia się problem z wchodzeniem psa na plażę. O ile poza sezonem letnim, wejście z psem na plaże nie powinno stanowić kłopotu, to podczas wakacji lub weekendu majowego może to okazać się kłopotliwe. Oczywiście zakaz wejścia z psem dotyczy przede wszystkim plaż strzeżonych lub tych uważanych za miejskie. Plaże te powinny być odpowiednio oznakowane, jak to jednak w naszym pięknym kraju często bywa - o zakazie wstępu dowiadujemy się dopiero wtedy kiedy ktoś zwróci nam uwagę. Warto przed wejściem z psem na plażę sprawdzić, czy nie łamie się przez to prawa bo za nie stosowanie się do zakazu wejścia, grozi właścicielowi psa nawet 500zł mandatu. Problemu tego nie ma na plażach dzikich lub tych oficjalnie wyznaczonych jako "psie plaże".Pamiętajmy jednak, że spacer z psem po plaży pełnej ludzi nie jest dobrym pomysłem - to stresujące dla psa jak i wylegujących się wczasowiczów. Wybierajmy spokojne i ustronne miejsca, unikajmy upalnych godzin. Jeśli pies uwielbia kąpiel w morzu, musisz zachować szczególną ostrożność. Według weterynarzy sól zabiera wodę z naczyń krwionośnych do przewodu pokarmowego, co w konsekwencji prowadzi do odwodnienia. W połączeniu z wysoką temperaturą, taki wypad może stać się bardzo niebezpieczny. Pamiętajmy aby podczas plażowych harców pies miał przez cały czas dostęp do wody pitnej.Jak przewozić bezpiecznie psa?Psa najlepiej umieścić na tylnym siedzeniu i przypiąć go do pasów specjalnymi szelkami. Na rynku można kupić modele wyposażone w uchwyty mocujące do gniazd pasów bezpieczeństwa. Użycie takich szelek to dobry sposób, aby ochronić czworonoga w przypadku gwałtownego hamowania czy kolizji. Dobrym sposobem, szczególnie w przypadku większych czworonogów, jest przewożenie ich w specjalnych klatkach w bagażniku, pod warunkiem jednak, że podróżujemy autem typu kombi lub van. Właściciele mniejszych psiaków mogą zastanowić się nad specjalnym kojcem lub mniejszą klatką transportową.

przysmaki dla psów Maced

Z psem w kabinie starajmy się jechać wyjątkowo płynnie. W trakcie jazdy, co godzinę lub dwie, róbmy przerwy, w trakcie których napoimy zwierzaka, podamy niewielką przekąskę, a także pozwolimy mu poruszać się i załatwić potrzeby fizjologiczne. Podczas takich krótkich spacerów pamiętajmy o smyczy dzięki temu czworonóg nam nie ucieknie co mogłoby sprawić wiele kłopotów w nieznanym terenie.Pamiętajmy, że psy dużo gorzej niż ludzie znoszą upały. Z jednej strony nie zabierajmy psa do nagrzanego samochodu, z drugiej jednak oszczędnie korzystajmy z klimatyzacji. Pamiętajmy! Nigdy nie zostawiamy psa samego w samochodzie w słoneczne dni, ponieważ samochód bardzo szybko się nagrzewa i przebywanie w takiej kabinie staje się niebezpieczne dla zdrowia i życia naszego przyjaciela. W podróży najważniejsze jest by zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo. W sytuacjach awaryjnych przyda się odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszt wizyty u weterynarza, w przypadku nieszczęśliwego wypadku kota lub psa, warto to rozważyć, szczególnie jeśli lubimy często i daleko podróżować.Małe psy, czyli takie do 10 kg, powinny być przewożone w specjalnych transporterach. To - jaki rozmiar klatki kupimy, zależy przede wszystkim od wielkości psa. Wybierając transporter, zwróćmy uwagę na to, czy nasz piesek będzie miał w nim odpowiednią ilość miejsca np. czy będzie mógł się obrócić się w drugą stronę. Taki transporter dla małych psów należy unieruchomić pasami bezpieczeństwa. Większe psy, czyli takie w przedziale wagowym od 10 kg, nie zmieszczą się najczęściej do transporterów. Takie zwierzaki najlepiej przewozić na tylnej kanapie i unieruchomić miękkimi, wykonanymi z pianki szelkami. Zapięcie przyczepia się do pasów bezpieczeństwa, sprawiając, że czworonożny przyjaciel nie przemieszcza się w samochodzie.Przysmaki w plecak, uśmiech na pyszczek i w drogę!

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.