NA FERIE Z PSEM!

Jeśli nie wiesz, co zrobić z psem w ferie zimowe, po prostu zabierz go ze sobą! Każdego roku przed wyjazdem na ferie zimowe, właściciele psów stoją przed dylematem, czy zabrać pupila ze sobą w podróż, skorzystać z pomocy przyjaciół, hotelu dla zwierząt, a może płatnego opiekuna? Co zrobić z psem w ferie zimowe, aby pupil nie rozpaczał z tęsknoty za swoim właścicielem?

Jak radzą specjaliści od wychowywania psów?Najlepiej zabrać psa ze sobą i jednocześnie zapewnić jemu atrakcje podczas naszej nieobecności w miejscu, w którym będziemy mieszkać.Coraz więcej hoteli, gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów chętnie przyjmuje gości spędzających urlop w towarzystwie swoich pupili. Przed wyjazdem z psem na ferie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, a do obroży przymocować identyfikator z naszym nazwiskiem i numerem telefon, co w sytuacji ewentualnego zgubienia się psa będzie bardzo pomocne w jego szybkim odnalezieniu.Co jeśli jednak nie mamy możliwości zabrania psa?Jeśli wyjazd z psem z różnych względów nie jest możliwy, dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie naszego przyjaciela pod opieką członka rodziny lub przyjaciół, którzy mają sporo wolnego czasu, aby wyprowadzać naszego psa na spacer oraz bawić się z nim. Ważne też aby, osoby były przyjazne i bliskie naszemu psu - takie, które nasz czworonóg zna i lubi ;-) Hotel dla zwierząt? Dlaczego nie!Znajomy i zaufany hotel to takie miejsce, do którego warto wybrać się z psem odpowiednio wcześniej, umożliwiając tym samym czworonogowi obwąchanie wszystkich dostępnych miejsc i pracowników takiego miejsca. Liczba wcześniejszych wizyt w hotelu zależy od nastroju naszego psa oraz tego jak mocno jest związany z właścicielem. Wskazane jest również, aby podczas wizyty zapoznawczej opiekun hotelowy miał możliwość spędzenia z naszym psem trochę czasu żeby mogli się wzajemnie poznać, pójść na spacer czy spędzić chwilkę na zabawie.

Jeśli nie hotel to?... To może opieka specjalnej osoby tzw. petsittera!Naszemu psu hotel źle się kojarzy, nie lubi tego miejsca lub my sami nie jesteśmy do tego pomysłu przekonani, a może towarzystwo innych psów nam nie odpowiada. Wtedy możemy poprosić o opiekę nad naszym psem petsittera. Może przychodzić do psa w ustalonych godzinach i na określony czas. Zadbajmy o to, aby wcześniej dobrze się poznali, a najlepiej polubili…Może zaproponujmy wspólny spacer, pies pokaże się ze swojej charakternej strony ;-))), a dzięki naszej obecności będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo.Zawsze dobrym pomysłem jest zasięgniecie opinii znajomych, rodziny lub skorzystanie z porady w internecie.Słowo się rzekło, jedziemy z psem!Podróżowanie z psem to nie lada wyzwanie. Są jednak miejsca, których twórcy wyciągają do właścicieli psiaków pomocną dłoń, dobrze wiedząc, że merdający ogonem piesek to najlepszy towarzysz na wakacjach i poprawiacz humoru nie tylko najmłodszych turystów. A jednocześnie najlepszy przyjaciel rodziny, bez którego urlop po prostu nie może się wydarzyć.Najważniejsze aby podczas naszego wyjazdu nie zapominać, że jest z nami pies.Musi czuć że jesteśmy razem, że zależy nam abyśmy wszyscy dobrze się czuli i radośnie spędzali wspólnie czas. Będąc w górach zawsze możemy podzielić się z bliskimi obowiązkami względem psa oraz przyjemnościami np. na stoku górskim. Jedno z nas może pozostać w ośrodku i pójść na długi i ekscytujący spacer z psem, poznać nowe otoczenie, ludzi i zasymilować się z nowym miejscem.Pozostała część naszych bliskich może w tym czasie zwiedzać okolicę, uprawiać sporty zimowe i aktywnie spędzać czas. Chodzi o to, aby nie zostawiać naszego przyjaciela w domu, wśród nowych przedmiotów, ludzi, zapachów. Ta nowa sytuacja, zwłaszcza gdy nas nie będzie w pobliżu, jest dla psa wielkim stresem i poczuciem porzucenia, więc jeśli wychodzimy starajmy się albo psa zabierać ze sobą i wtedy też oddelegować jedną osobę do opieki, albo też w tym czasie wyjdźmy i pobawmy się z nim.

Jak to na wakacjach… są różne sytuacje:Nie możemy pieska zabrać i musimy go na jakiś czas zostawić samego w pokoju, wtedy też dajmy psu ulubioną zabawkę, żeby mógł zapełnić czas i tak bardzo za nami nie tęsknić, pyszną przekąskę która na długo zajmie psią uwagę.Jeśli jesteśmy w miejscu, którego nie znamy, nie zna też go nasz pies, zwróćmy uwagę na ew. przedmioty, które mogą być niebezpieczne dla psa gdybyśmy wychodzili, a on zostałby sam.Nie dopuszczajmy to zagrożeń zdrowia, życia i złego samopoczucia naszego czworonoga, jeśli nie zostawimy go w domu na ferie, starajmy się, aby wszelka z nami rozłąka była jak najmniej dotkliwa i mało bolesna dla jego psychiki. Dlatego też, tak ważne jest otoczenie, bezpieczeństwo i umilanie czasu bez nas.Wybierając się w podróż wakacyjną pamiętajmy o niezbędnym bagażu pupila, który musimy bezwzględnie ze sobą zabrać np. jego ulubiona miska do karmy i wody, kocyk, mata lub inne przenośne posłanie. Nie tylko człowiek w obcym miejscu z dala od domu może czuć się zagubiony, również pies zauważa zmianę i czasami te domowe przedmioty będą namiastką domowego ogniska.Jeśli brak nam pomysłu gdzie pojechać, zajrzyjmy na strony www przyjazne zwierzętom i ich opiekunom. Gospodarze miejsc przyjaznych psom prześcigają się w ofertach, czy to góry zimą z przepiękną aurą wokół, czy też morze, lub agroturystyka w zacisznych zakątkach Polski.Ofert nie brakuje, jak również zajęć jakie proponują nam organizatorzy.Taki wyjazd możemy połączyć z aktywnym wypoczynkiem jak również z wychowaniem i szkoleniami naszych podopiecznych. Atrakcji nie brakuje, może więc:

Zimowy obóz z psem!To propozycja skierowana specjalnie dla czworonogów wraz ze swoimi opiekunami. Z myślą o właścicielach psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć, a jednocześnie podszkolić swojego czworonoga i pogłębić wiedzę kynologiczną.W programie takiego obozu możemy przykładowo znaleźć: zajęcia w grupach, w zależności od stopnia wyszkolenia psa i szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa m.in. nauka chodzenia przy nodze, pozostawania w miejscu w pozycji stój, siad, waruj, przychodzenie do nogi na komendę.Treningi na torze agility, wykłady (tematy dotyczące wychowania, pielęgnacji, żywienia, budowania prawidłowej więzi), rekreacja i wypoczynek (spacery po lesie, na plażę, gdzie w warunkach naturalnych uczestnicy modyfikują swoje wcześniejsze zachowania w stosunku do psów, natomiast czworonogi bawią się i socjalizują; gry i zabawy terenowe),Wizyta weterynarza (jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa, jak zabandażować krwawiącą ranę czy usztywnić zwichniętą kończynę), bieg terenowy (wyścig właścicieli z psami na czas).

Jeśli mamy możliwość skorzystajmy z ofert turystycznych psich sympatyków – to grono coraz bardziej poszerzające się i dbające w szczególny sposób o zwierzęta – skorzystajmy, bo warto!Nie zapomnijmy zabrać naszych przekąsek marki Dogway – zdrowe, świeże, tylko z naturalnych surowców. Marka Dogway to marka z ponad 20 letnią tradycją na polskim rynku. Zawsze w poręcznym i zgrabnym opakowaniu, będzie idealna do podróżnej torby naszego czworonożnego turysty ;-)))Jeśli dobrze zorganizujemy i zaplanujemy nasze wspólne Ferie z psem – odwdzięczy się nam radością, zdrową i wysportowaną sylwetką a przede wszystkim nareszcie będziemy mieli czas na zabawę w rodzinnym gronie! :)

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.