10 POMYSŁÓW NA ZABAWĘ Z PSEM

Każdy właściciel psa wie, że w jego życiu najważniejsze są 3 rzeczy: smaczne jedzenie, dużo snu i oczywiście ZABAWA. Wynika to przede wszystkim z naturalnej potrzeby ruchu, nowych bodźców i stymulacji umysłowej, a także kontaktu z ludźmi oraz innymi przedstawicielami swojego gatunku.Dlaczego zabawa jest tak ważna?

Przysmaki dla psów Maced

Psy to z reguły zwierzęta, które nie lubią, a wręcz nie mogą się nudzić. Brak zajęcia i towarzystwa sprawia, że czworonogi początkowo szukają rozrywki na własną „łapę”- pozostawione na długi czas same w domu niszczą przedmioty lub przekopują ogródki. Ogromną pokusą może być także świat po drugiej stronie płotu, co skutkuje ucieczkami pełnymi przygód. Warto zwrócić uwagę, że brak zabawy to obniżony nastrój psa. Trwający zbyt długo prowadzi do apatii, obniżenia apetytu, a w skrajnych przypadkach do depresji. Nie można pominąć problemów z nadwagą, które występują u psiaków z niedostatecznym dziennym poziomem ruchu. Gry i zabawy to świetny sposób na zachęcenie zwierzaka do aktywności i utrzymanie go w dobrej formie fizycznej oraz psychicznej.Pomysły na zabawęBieganie za piłką czy kijem to najbardziej znana forma psiej rozrywki, ale nie jedyna. Dbając o brak monotonii warto wykorzystać swoją kreatywność i zaskoczyć czworonoga nową zabawą. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy nasze pomysły na gry.

Przysmaki dla psów Maced

W którym kubeczku- stawiamy przed psiakiem trzy odwrócone kubeczki lub miseczki, z czego pod jednym ukrywamy przysmak. Pies musi za pomocą węchu odnaleźć pojemnik z jedzeniem. Jeśli mu się uda- smaczek trafia do niego jako nagroda. Czynność powtarzamy, zamieniając kubeczki miejscem.Znajdź w lesie- zabawa dobra na urozmaicenie spaceru. Wybieramy w lesie miejsce z przewróconym drzewem, mchem kamieniami itp. Ukrywamy mięsne przysmaki w różnych miejscach w promieniu 2 metrów i wydajemy polecenie szukaj. Pupil podążając za zapachem odnajduje kolejne kąski.Magazyn dla psa- w tej grze wykorzystujemy starą gazetę lub magazyn- otwieramy i gnieciemy część stron w środku. Między niektóre strony chowamy małe kawałeczki przysmaków. Pies musi odnaleźć oraz wydobyć smakołyki.Ukryte w kocu- potrzebne materiały to ulubiona zabawka pupila i koce. Zawijamy np. piłeczkę w materiał tak, aby jej odkopanie stanowiło wyzwanie.Butelka z niespodzianką – do pustej plastikowej butelki wrzucamy odrobinę pachnącej karmy, resztę miejsca dopychamy szmatką tak, aby koniec materiału wystawała z butelki. Tak przygotowaną zabawkę trzymamy w ręku, a pies próbuje wyciągnąć wypychacz i dostać się do smakowitości.

przysmaki dla psów Maced

A może berek? – gonitwa psa z właścicielem da mu więcej radości, niż samotne aportowanie piłki. Zmienianie tempa oraz kierunku biegu urozmaici tą popularną zabawę.Znajdź mnie- gra w chowanego to prosty sposób na dużo radości. Warto zaangażować w nią wszystkich domowników- każdy z nich chowa się w nietypowym miejscu w domu (w szafie, pod łóżkiem) i woła psa, który musi odnaleźć mieszkańców po zapachu.Przeciąganie sznura- wystarczy sznur z wytrzymałego, bezpiecznego materiału i zabawa gotowa. Trzeba tylko pamiętać, aby nie ciągnąć za mocno i nie wyrządzić psu krzywdy -ma być przede wszystkim bezpiecznie.Piłka nożna- świetna alternatywa dla zwykłego aportowania. Bierzemy piłkę i zabieramy się do gry! Pies będzie gonił kopniętą przez nas zabawkę, odbijał noskiem i podrzucał.Sztuczki i komendy- trening to wysiłek umysłowy, który pozwoli spędzić miło czas z pupilem. Wykonywanie komend sprawdzi się także jako ułatwienie w życiu codziennym.Zasada udanej zabawy i jej korzyści

przysmaki dla psów Maced

Przy nowych zabawach nasz pupil może nie rozumieć, czego oczekujemy, musi „poznać” grę i jej zasady, żeby chętnie w nich uczestniczyć. Każdy psiak to także inne preferencje i tylko wspólnie spędzony ze zwierzakiem czas pozwoli nam dobrać najodpowiedniejsze formy rozrywki. Czasem pies jest zwyczajnie zmęczony bądź nie ma nastroju na figle – jeżeli więc nie chce się bawić jedynie czasami, należy pozwolić mu odpocząć.Jakie są zalety poświecenia czasu pupilowi? Zabawy pomagają psu się zrelaksować, niwelują stres, zapewniają odpowiedni trening umysłowy, a także wzmacniają więź z właścicielem. Wystarczy półgodziny treningu oraz gier węchowych, aby zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi dobry nastrój.

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.