WALENTYNKI Z PUPILEM- CZY PIES NAPRAWDĘ KOCHA?

Psy to ulubione pupile Polaków. Wielu z nas zastanawia się, czy nasz zwierzak czuje do nas to samo, co my do niego.Co to jest miłość?[caption id="attachment_3448" align="alignright" width="218"]

Przysmaki dla psów Maced

źródło Shutterstock[/caption]Z biologicznego punktu widzenia uczucia, w tym miłość, to głównie reakcje chemiczne zachodzące w organizmie ssaków. W wyniku oddziaływania bodźców zewnętrznych podwzgórze zaczyna wydzielać fenyloetyloaminę, która jest odpowiedzialna za wszystkie stany euforyczne towarzyszące miłości. Odpowiedzią na zwiększone jej wydzielanie jest pobudzenie produkcji dopaminy, która wywołuje emocje i odczucia jakie nazywamy zakochaniem. Ponadto, w obecności bliskiej osoby lub w odpowiedzi na s dobre uczynki, w organizmie produkowana jest oksytocyna odpowiadająca w świecie ssaków za bliskość oraz przywiązanie.Czy ludzie kochają psy?

Przysmaki dla psów Maced

W przeprowadzonych wielu badaniach okazało się, że w towarzystwie pupila organizm człowieka wydziela wymienione wyżej substancje. W wyniku tego tęsknimy za psiakiem, martwimy się, gdy jest chory, a jego stratę odczuwamy tak samo, jak odejście członka rodziny. Poziom oksytocyny po zabawie ze zwierzęciem bardziej wzrastał u właścicieli psów. Psy są bardziej komunikatywne, niż koty, więc posiadanie tych pierwszych sprawia, że nasze mózgi są bardziej podatne na tworzenie więzi ze zwierzętami. Obcowanie z psem zmniejszało także poziom hormonów stresu.Jak to działa w drugą stronę

Przysmaki dla psów Maced

Bliskość człowieka, wspólne zabawy i czułości, weekendowe przytulanie w łóżku sprawiają, że hormonów u psa wywarza się bardzo dużo. Pies staje się ufny, radosny, szczęśliwy, całkowicie poddany człowiekowi. W takiej atmosferze nasz pupil przywiązuje się do rodziny, tęskni i odczuwa euforię na widok swojego właściciela. Od okazanej zwierzakowi czułości zależy poziom jego szczęścia i miłości do nas. Ciekawostką jest również, że zwierzęta różnych gatunków mieszkające pod jednym dachem również zżywają się ze sobą i darzą uczuciem.Miłość wewnątrz i międzygatunkowa uzależniona jest od potrzeby bliskości i przywiązania. Dbajmy więc o swoje zwierzaki, a pokochają nas tak mocno, jak nikt inny.

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.