POZNAJ PSA: CHIHUAHUA

Teorie na temat pochodzenia Chihuahua są różne, jednak najprawdopodobniej rasa ta swoje korzenie ma w Meksyku. W prowincji o nazwie chihuahua do dziś żyją dziko małe pieski, przypominające te rasowe. Według wierzeń starożytnych Meksykanów, chihuahua pełniły rolę przewodników dusz na drugą stronę. Od połowy XIX wieku rolnicy meksykańskiej prowincji rozpoczęli wzmożoną sprzedaż tych małych piesków do USA. Wtedy też ich popularność zaczęła rozszerzać się na cały świat.Jak wygląda chihuahua?

przysmaki dla psów Maced

Chihuahua to najmniejsza rasa psów na świecie. Przedstawiciele mogą ważyć od 500g do 3kg. Charakterystyczną ich cechą są nieproporcjonalnie duże oczy oraz uszy, a także jabłkowaty kształt głowy ze spiczastym noskiem. Psy występują w dwóch odmianach: długowłosej z miękkim, długim włosiem, gładkim lub falowanym oraz krótkowłosej z gęstym, przylegającym futerkiem o aksamitnym połysku.Duży pies w małym cielePrzedstawiciele tej rasy to żywotne i inteligentne stworzenia. Hodowane w celu umilania czasu właścicielowi, wybierają jedną lub dwie osoby, z którymi tworzą bliską więź. Ogromne ego i brak świadomości swojego małego rozmiaru sprawiają, że chihuahuay są skłonne zaatakować lub obszczekać dużo większego od siebie psa. Pewnym jest, że od szczeniaka wymagają socjalizacji, aby dobrze dogadywały się z obcymi, innymi psami czy dziećmi. Mimo wszystko to oddane psy, kochają, lubią się przytulać oraz spędzać mnóstwo czasu ze swoim właścicielem.O pielęgnacji słów kilka

przysmaki dla psów Maced

U małych ras często występują problemy z rzepkami, przy czym u psów chihuahua istnieje również zagrożenie wodogłowiem i chorobami oczu. Pielęgnacja ich nie wymaga wiele czasu- psy wystarczy szczotkować raz w tygodniu, gdyż nie gubią dużo włosa. Dobrze, jakby właściciel dbał także o higienę ich zębów, dbając o regularne mycie w celu zapobiegania nadmiernemu osadzaniu się kamienia.Małe psy, zwłaszcza energiczne, mają szybki metabolizm- należy je karmić małymi porcjami, ale często. Najlepsze będą karmy i smakołyki dedykowane małym rasom, ze względu na zawarte składniki oraz dostosowaną wielkość kawałków (zachęcamy do zapoznania się z serią Chelsea od DogWay https://bit.ly/2Hyrc58).Czy chihuahua to pies dla mnie?Jeśli jesteś osobą potrzebującą oddanego przyjaciela, którego można z łatwością wszędzie ze sobą zabrać, chihuahua idealnie się sprawdzi. Wymaga dużo atencji, więc siedzenie samemu w domu cały dzień nie jest dla niego. Rasa ta to dobry wybór dla osób mieszkających np. w kawalerce.

Podobne Artykuły

Strona główna bloga
Klikając „Akceptuj", zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.